Drobečková navigace

Úvod > Činnosti spolku > Pohybová a mateřská centra > Pohybové centrum Náchod

Pohybové centrum Náchod

Spolek provozuje Pohybové centrum Náchod v ulici Kostelecká 1204 (v 1. patře nad prodejnou potravin Verner).

tel. 603 485 430, Přibylová Klára, vedoucí MC

Druhy cvičení

TRX

Závěsné cvičení rozvíjí tělesnou sílu pomocí funkčních pohybů a dynamických poloh. Při sportu a každodenním cvičení se pohybujeme stále v mnoha rovinách. Cvičení na závěsném systému TRX nám umožňuje cvičit v těchto rovinách, stejně tak jak žijeme. Svalová hmota narůstá rovnoměrně, což snižuje riziko zranění a zvyšuje výkonnost.

Lektor: Klára

TRX for Yoga

Cviky, které znáte z klasické Jógy si upravíte díky TRX®, kdy při některých pozicích Vám TRX® pomůže a při jiných Vám naopak pozici ztíží o kousek více. Poznáte další modifikace pro všechny svalové partie. Naučte se využívat modifikací cviků TRX® pro trénink se speciální cílovou skupinou. Důraz bude kladen hlavně na mobilitu, stabilitu a sílu.

Lektor: Klára

fit4MIMI

Cvičení pro těhotné.

Lekce obsahují sportovní (rekreační chůzi), speciální posilovací a protahovací cviky určené právě pro období těhotenství, formování partií, které mají tendenci ochabovat, nácvik správného dýchání a v některých případech i krátkou přednášku a debatu nad tématy, které souvisí s těhotenstvím. Doporučený začátek cvičení v těhotenství je od 14.tt a nutný souhlas gynekologa.

Lektor: Klára

fitMAMI Baby (kojenci a batolata)

Vhodné pro děti od 4 měsíců do začátku chůze, cvičení probíhá s maminkami. Lekce mají za cíl rozvíjet nejzákladnější pohybové návyky, podpořit koordinaci celého těla a rovnováhu, zaměřit se na rozvoj lezení, chůze a překonávání menších překážek. Cvičíme za doprovodu říkanek, básniček a písniček.

Lektor: Klára a Míša

fitMAMI Toddler

Vhodné pro děti, které umí chodit, cvičení probíhá s maminkami.

Lekce mají za cíl rozvíjet nejzákladnější pohybové návyky, podpořit koordinaci celého těla a rovnováhu, zaměřit se na rozvoj chůze, překonávání překážek, základy první gymnastiky. Cvičení je provázeno říkankami, básničkami, písničkami. Velký důraz klademe na socializaci a pozitivní vztah mezi dětmi.

Lektor: Klára, Míša a Zuzka

Fotbalová školička (2,5-4 roky)

V tomto období je cvičení pro děti hlavně zábavou a hrou. Hlavní naší snahou je utvářet a upevňovat pozitivní vztah dětí k pohybu, cvičení a sportu vůbec. Kvalita pohybů, zručnost, svalová souhra, obratnost i fyzická výkonnost se přirozeně zvyšuje a je vhodné potenciál těchto několika let využít k podpoře a rozvoji základních i složitějších pohybových aktivit.

Typickým znakem v tomto věku je již také odpoutání od rodičů, schopnost kooperace s ostatními dětmi, vytváření sociálních vazeb, prvních kamarádství.

Lektor: fotbalový trenér Ondra